🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Tiagra FC-4700/4703
- Material: Aluminum
- Chain Compatibility: HG 10-speed
- Pedal Spindle: 9/16''
- Bottom Bracket: Not included - BB-RS500
Attributes
| BCD | 110 |
| Chainline | 43.5mm |
| Teeth | 34/50 |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Grey |
| Speed | 10 |
| Drivetrain Spacing | Road |
$153.58
Tiagra FC-4700/4703—
$153.58
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Material: Aluminum
- Chain Compatibility: HG 10-speed
- Pedal Spindle: 9/16''
- Bottom Bracket: Not included - BB-RS500
Attributes
| BCD | 110 |
| Chainline | 43.5mm |
| Teeth | 34/50 |
| Crank Spindle Diameter | 24mm |
| Crank Arm Length | 172.5mm |
| Interface | Hollowtech II |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Grey |
| Speed | 10 |
| Drivetrain Spacing | Road |















