🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Altus FC-M311
- Riveted chainrings
- Square 122.5mm for 50mm chainline
- 28/38/48T cranks include a chainguard
Attributes
| BCD | Rivets |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 50mm |
| Teeth | 28/38/48 |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | Square |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 6/7/8 |
$42.21
Altus FC-M311—
$42.21
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Riveted chainrings
- Square 122.5mm for 50mm chainline
- 28/38/48T cranks include a chainguard
Attributes
| BCD | Rivets |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 50mm |
| Teeth | 28/38/48 |
| Crank Arm Length | 175mm |
| Interface | Square |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 6/7/8 |















