🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

Acera FC-M361
- Replaceable chainrings
- BCD: 104/64mm
- Bottom bracket :BB-UN26 or BB-UN55, 122.5mm for a 50mm chainline
- Removable chainguard
Attributes
| BCD | 64/104 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 50mm |
| Teeth | 22/32/42 |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | Square |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 6/7/8 |
| Drivetrain Spacing | MTB |
$59.68
Acera FC-M361—
$59.68
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Replaceable chainrings
- BCD: 104/64mm
- Bottom bracket :BB-UN26 or BB-UN55, 122.5mm for a 50mm chainline
- Removable chainguard
Attributes
| BCD | 64/104 |
| BB Inclusion | No |
| Chainline | 50mm |
| Teeth | 22/32/42 |
| Crank Arm Length | 170mm |
| Interface | Square |
| Crankset Material | Aluminum |
| Pedals Thread | 9/16'' |
| Primary Color | Black |
| Speed | 6/7/8 |
| Drivetrain Spacing | MTB |















